Premium pellet 6mm A-pellet

Premium pellet 6mm.

Kvaliteetne Lõuna-Eestis toodetud pellet. Sobib väga hästi kasutamiseks pelletikaminates ja katlates.
A-Pelleti tootja varub kogu oma tooraine pelleti tootmiseks, erinevatelt tarnijatelt Eestist. Tarnijateks on metsavarundamise ettevõtted, saeveskid, höövlitööstus, teised tootjad ja vahendajad.

Pakend – ca 15 kg
Tuha sisaldus – ca 0.3%
Kütteväärtus kWh/kg – ca 4.9 kW/h

1 kott (15 kg) – 5.03

1 alus (975 € kg) kohapealt ostes – 326.95 €

1 alus transpordiga üle Eesti – 339 € (tarne 7-14 tööpäeva jooksul)

5.03

Kirjeldus

Puidugraanulid ehk pelletid on biokütus, mis on valmistatud kokku surutud orgaanilisest ainest või biomassist. Pelleteid saab teha ükskõik millisest viiest suurimast biomassi kategooriast: tööstusjäätmetest ja selle kaastoodetest, toidujääkidest, põllumajandussaaduste jääkidest, energiaks kasvatatavad taimedest ja toorpuidust.

Puidugraanulid on kõige enam levinud tüüpi pelletkütus ja on tihtilugu tehtud kokku surutud saepurust ja muudest puiduga seotud tööstuse (saekaatrid, mööbli- ja puidutoodete tööstus, ehitus) jääkidest. Teiste tööstusjäätmete hulka kuuluvad puuvilja kasvanduse jäätmed, palmituuma koored, kookospähkli koored ja puidu ladvad ning oksad, mis on eemaldatud laasimise käigus. Niinimetatud „mustad pelletid“ on tehtud biomassist, mis on viimistletud, et meenutaksid kivisütt ja olid arendatud välja kivisütt tarbivate elektrijaamade jaoks.

Kõige kõrgema kütteväärtusega pelletit toodetakse männi- ja kuusesaepuru või höövellaastu segust. Puidutööstuse jääkmaterjal esmalt purustatakse ühtlase suurusega osadeks ning seejärel pressitakse pelletiteks. Kuna Eestis töödeldakse just peamiselt männi- ja kuusepuitu, on ka Eestis toodetud pelletid hinnatud kõrge kütteväärtuse poolest, nt A-pelletil on see üle 4,9 kWh/kg. Kuusest tehtud pellet on heledam, männi kasutamisel on pellet tumedam, kuid männi kütteväärtus on kuuse omast kõrgem.

Toote päring

Pakume järelmaksu võimalust!

estojarelmaks logo e1565244747581 - Premium pellet 6mm A-pelletlhv logo e1565244942126 - Premium pellet 6mm A-pelletholm jarelmaks - Premium pellet 6mm A-pellet

Call Now Button