Päikeseelektri paneelide komplekt 4kw

SKU: N/A

Katusepaigalduskomplekti ehk päikeseenergiajaama kuuluvad:

  • Päikesepaneel Saana 250W  – 16tk
  • Inverter Kostal 4.2  – 1tk
  • Paigaldus tarvikud
  • Teostusjoonis, vastavustunnistus.

Süsteem projekteeritakse vastavalt katusematerjalile ja paigaldatakse võimalikult lühikese ajaga.

Küsi pakkumist!

Kirjeldus

Kui suure süsteemi ma peaksin ostma?

Süsteemi suuruse määramine on küllalt keerukas ja alati kompromiss mitmete asjaolude vahel. Nii võib juhtuda, et esmapilgul kõige mõttekamana tundunud valik pole arvutuste põhjal sugugi parim. Arvestama peab nii paigaldusoludega, majapidamise energiakulutuse ning selle struktuuriga ning veel paljude muude asjaoludega. Kuid siin on lihtne rusikareegel mida võiks esialgse näpunäitena arvestada. Süsteemi suurus kW = aastane energiakulutus kWh / paigaldise keskmine eritootlus kWh/Wp.
Näide: aastane kulu on 7250kWh,
keskmiseks tootluseks võtame 900kW/kWp.
7250/900=8,05
Optimaalne süsteemi suurus on umbes 8kW.
Kui palju ruumi on vaja paneelidele?
1kW päikesepaneele vajab ligikaudu 6,5m2 katusepinda. Katus peaks olema soovituslikult lõunakaarde aga hea tulemuse saavutab ka ida-lääne suunalise katusega. Lamekatuste puhul on ruumi vaja enam. Maapaigaldistes võiks arvestada ligikaudu 5m2/kW.
Kui pikk on tasuvusaeg?
Praeguste energiahindade juures on suuremate mikrotootjate paigaldise tasuvus veidi üle 10 aasta. Suuremate jaamade tasuvus 10 aastat või isegi alla selle. Suurimat kasu annab endatoodetud energia kasutamine kohapeal, enda tarbeks. Müümine võrku ei ole nii kasulik. Selleks, et teada saada kuidas me saame teie omatarvet suurendada neil aegadel kui päikesejaam palju elektrit toodab ja sellega tasuvusaega lühendada, võtke meiega ühendust.
Kas ma pean saadud energia salvestama?
Akusid olema ei pea, energia mida ei ole võimalik enda poolt ära kasutada müüakse üldisesse elektrivõrku. Nii toimib elektrisüsteem omapärase akuna salvestades ülejäävat energiat, müüdu eest maksab raha energiaettevõte ning Elering lisab sellele omakorda taastuvenergia toetuse
Kui pikk on paneeli eluiga ja kas seda saab pikendada?
Maksimaalne eluiga ei ole täpselt teada. Suur osa enam kui 50 aastat tagasi toodetud paneelidest on endiselt töökorras ja positiivse üllatusena ei ole nende tootlikkus aja jooksul märkimisväärselt langenud. Paneeli eluiga sõltub väga paljudest asjaoludest:
materjalide kvaliteedist
tehnoloogilistest parameetritest kinnipidamisest paneeli tootmisel
kasutustingimustest
paigaldusviisist
paigaldustööde kvaliteedist
Paneelide eluiga on pikem kui on järgitud tootja soovitusi nende paigaldamisel ja hilisemal kasutamisel. Tähelepanu peab pöörama millistel juhtudel tootja garantiist taganeb.

Toote päring

Pakume järelmaksu võimalust!

estojarelmaks logo e1565244747581 - Päikeseelektri paneelide komplekt 4kwlhv logo e1565244942126 - Päikeseelektri paneelide komplekt 4kwholm jarelmaks - Päikeseelektri paneelide komplekt 4kw

Call Now Button